İstanbul Teknik

Asfalt Kimyasalları Asfalt Urunleri

Asfalt Kimyasalları

Antikerosen Koruyucular

Antikerosen Koruyucular, Asfalt Kimyasalları, Asfalt Urunleri,

Havaalanı ve petrol istasyonu gibi alanlarda asfalt zemini benzin veya mazot gibi hidrokarbonların solvent etkilerinden korumak için antikerosen koruyucular kullanılması önerilir.

Aşağıdaki iki farklı üründen biri, uygulamaya göre tercih edilmelidir:

Polimer Modifiye Bitüm (PmB) Stabilazörü

SBS ve bitüm homojen bir şekilde karıştırılarak polimer modifiye bitüm (PmB) elde edilir. Ancak bu karışım fiziksel bir karışım olup SBS ile bitüm arasında kimyasal bağ oluşmadığı için depolama stabilitesi düşüktür. Kimyasal bağ oluşturarak daha homojen bir karışım elde etmek, PmB depolama stabilitesini ve polimerleşmeyi yükseltmek için çapraz bağ oluşturan kimyasal katkılar gereklidir. PmB stabilizatörü; bitüm ile SBS arasında kimyasal bağ oluşturur, ayrışmayı önler, depolama ve nakliye stabilitesini arttırır.

Asfalt Renklendiriciler

Asfalt Renklendiriciler, Asfalt Kimyasalları, Asfalt Urunleri,

Renklendiriciler; estetik görünüm için asfalt yol kaplamalarının renklendirilmesinde kullanılır. Asfalt kaplamanın üzeri çatlamayan parlak renkli özel boya ile kaplanmaktadır. Sarı, yeşil, mavi ve kırmızı renkleri mevcuttur.

Şeffaf Bağlayıcı (Clear Binder)

Şeffaf Bağlayıcı (Clear Binder), Asfalt Kimyasalları, Asfalt Urunleri,

Bu ürün, değişik renklerde yollar yapmak için geliştirilmiş siyah renkli klasik bitümün yerine kullanılan şeffaf özel bir bağlayıcıdır. Doğal toprak renginden parlak kırmızıya kadar, daha canlı açık mavi, sarı, yeşil veya istenen renklerde yol yapılabilir. Klasik bitümlü yollarla aynı özellikte ve istenen renkte asfalt yapımına olanak sağlar. Şehir meydanları, yürüme yolları, arkeolojik alanlar, çevresel faktörlerin önemli olduğu alanlar, bisiklet ve özel sürüş yolları ile park alanlarında uygulanmaktadır.

Geri Kazanılmış Bitümlü Sıcak Karışımlar İçin Gençleştirici

Geri Kazanılmış Bitümlü Sıcak Karışımlar İçin Gençleştirici, Asfalt Kimyasalları, Asfalt Urunleri,

Geri kazanılmış bitümlü sıcak karışımlar için gençleştiriciler, yoldan kazınarak elde edilen karışımdaki yaşlanmış bitümün kimyasal ve fiziksel özelliklerini modifiye ederek iyileştirmek için kullanılır. Kazınmış asfalt ile üretilerek yeniden serilen kaplamanın daha esnek olmasını sağlar. Plentte veya yerinde hazırlanan ve kazılmış malzeme kullanılan her türlü bitümlü sıcak karışımda kullanılır. Agrega ile bitümün birbirine daha iyi yapışmasını sağlar, viskoziteyi düşürür ve antioksidan etkisi yaşlanma ile kaybedilen bitümün özelliklerini geri kazandırır.

Geri Kazanılmış Soğuk Karışımlar İçin Gençleştirici

Geri Kazanılmış Soğuk Karışımlar İçin Gençleştirici, Asfalt Kimyasalları, Asfalt Urunleri,

Geri kazanılmış soğuk karışımlar için gençleştiriciler, yoldan kazınan yaşlanmış bitümün kimyasal ve fiziksel özelliklerini geri kazandırmak için kullanılır. Bitümlü emülsiyonların bağlayıcılık özelliklerini arttırır.

Aynı zamanda ıslatma özelliği dolayısıyla yoldan kazınmış malzemenin kullanabilirliğini de arttırır.

Yapışma Önleyici ve Bitüm Temizleyici Malzemeler

Yapışma Önleyici ve Bitüm Temizleyici Malzemeler, Asfalt Kimyasalları, Asfalt Urunleri,

Bitüm için zararlı çözücü içermeyen özel bir yapışma önleyici malzemedir. Sahada genellikle mazot gibi asfalta zarar veren çözücüler kullanılmaktadır. Yapısında solvent olmadığı için asfalta zarar vermez.

Bitüm temizleyici malzeme şantiyede;

BİZE ULAŞIN