İstanbul Teknik

ForTex Geokompozitler Geosentetikler

ForTex Geokompozitler

ForTex Geokompozitler, eşitli altyapı uygulamalarındaki çift veya tek yönlü geogrid ihtiyaçları için geliştirilmiş, ayırma, drenaj ve mukavemet özelliğini tek bir ürünle sunan malzemelerdir. Dikdörtgen şeklinde örülüp üzeri PVC ile kaplanan polyester geogridlerin üretim esnasında geotekstil ile birleştirilmesi suretiyle oluşur. Düğüm noktalarında daha sağlam olabilmesi için özel tasarlanmış bir dikiş yöntemi sayesinde yüksek performans sağlamaktadır.

Uygulama ve Kullanım Alanları

Projedeki ihtiyaca göre tek yönlü veya çift yönlü üretilen ForTex Geokompozitleri, genel olarak; farklı dane çapındaki dolgu katmanları arasında veya zayıf zemin ile granüler dolgu arasında stabilizasyon amacıyla kullanım için dizayn edilmiştir.

Avantajları

Ürün Çeşitleri

Çift Yönlü Geokompozitler

Tek Yönlü Geokompozitler

Ambalaj ve Depolama

ForTex GC Geokompozitleri, maksimum 6 m eninde ve 50 m boyunda rulo olarak üretilmektedir. Her rulo UV etkilerine karşı korumalı ambalajda sevk edilmektedir.

Üst üste depolanması durumunda en fazla 6 sıra konulması, rulo enlerinin (2 m’ye kadar) daha kısa olması durumunda ise ruloların dik olarak yüklenmesi ve depolanması tavsiye edilir.

BİZE ULAŞIN