İstanbul Teknik

CoverEx Dilatasyon Profilleri, Vodafone Stadyumu’nda

İstanbul Teknik’in çiçeği burnunda markası CoverEx Dilatasyon Profilleri, Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olan Vodafone Stadyumu’nun tercihi oldu.

CoverEx Dilatasyon Profilleri, Vodafone Stadyumu’nda

Türkiye’nin en büyük Kartal Yuvası’ndaki derz boşlukları, CoverEx Dilatasyon Profilleri ile birleştirildi. Futbol stadyumu olmanın yanı sıra; konser, moda, restoran ve farklı kültürel organizasyonlara da ev sahipliği yapacak olan Vodafone Stadyumu’ndaki derz boşlukları birleştirilirken, yapının estetik özelliğini bozmamasına ve işleyişine uygun olmasına dikkat edildi. .

Yapının Statiğine En Uygun Profiller

Kütlesel olarak büyük bir yapı olan Vodafone Stadyumu, yapı statiğine göre de dilatasyon akslarına sahipti. Var olan derz boşluklarının dikey ve yatayda mevcut kaplamaya uygun dilatasyon profilleri ile nasıl kapatılacağı ile ilgili İstanbul Teknik’in dilatasyon uzmanları, Vodafone Stadyumu Şantiye Yönetimi’nden aldığı briefin ardından çalışmalarına başladı. İstanbul Teknik uzmanlarının proje ile ilgili çözüm sunması gereken bir diğer alan da ters girişlerdeki derz boşluklarının doldurulması için uygun profillerin tespit edilmesiydi. Yapılan statik çalışmalar neticesinde projenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, bunu yaparken de yapının estetiğini bozmayacak çözümler üretildi. Vodafone Stadyumu Şantiye Yönetimi, İstanbul Teknik’in kendilerine sunduğu çözümleri inceleyip onay verdikten sonra da proje, hayata geçirildi.

Türkiye’nin En Büyük Kartal Yuvası’nda Olmak Bize Onur Verdi

İstanbul Teknik Dilatasyon Profilleri Satış Sorumlusu Ertan Şahin projenin hayata geçirilmesi süreciyle ilgili şunları söyledi: “İstanbul Teknik olarak bir yıldan biraz daha uzun zamandır CoverEx markasıyla dilatasyon profilleri üretiyoruz. Böylesine genç bir marka ile Vodafone Stadyumu’nda yer almak bizim için büyük bir gurur. İstanbul Teknik olarak faaliyet göstermiş olduğumuz alanlarda uzun yıllardır hizmet etmekteyiz ve marka bilinirliğimiz ortada kuşkusuz. Ancak her ne kadar sektörde iyi bilinen ve güvenilen bir marka da olsanız, yeni bir ürünün üretimine girdiğinizde o alanda size güvenilmesi için belli bir zamanın geçmesi beklenir. Bu zamanın neticesinde de Vodafone Stadyumu gibi büyük projelerde yer alırsınız; ancak biz daha birinci yılımızda Türkiye’nin en büyük Kartal Yuvası’ndayız. Bu da bize onur verdi. Bu vesileyle bizlere güvenen ve hiçbir suretle bizlerden desteğini esirgemeyen tüm Vodafone Stadyumu Şantiye Yönetimi’ne teşekkürlerimi arz ediyorum.”

CoverEx, Her Tür Yapıya Uygun Dilatasyon Sistemi

CoverEx Dilatasyon Sistemleri; dilatasyon derzi olan AVM, iş merkezi, hastane, konut, otopark, havalimanı ve endüstriyel yapılarda; yaya, hafif araç trafiklerinde; zemin, duvar ve sismik uygulamalarda derzi; güvenli, dayanıklı ve dekoratif şekilde kapatmak üzere kullanılmaktadır. Ürün portföyü en basit kapak detayından sismik çözümlere kadar her bütçeye uygun çeşitlilik göstermektedir.

Coverex zemin dilatasyon profilleri Vodafone Stadyumu Yapı

Yapının Dokusunu ve İşlevini Koruyan Dilatasyon Sistemi

Günümüz yaşam alanları ve proje imar yönetmeliği düşünüldüğünde, mimari anlayışın değişikliğe uğradığı görülmektedir. Konut, sosyal alan, AVM benzeri projelerde pek çok unsur artık bir arada inşa edilmektedir. Yapılarda birden fazla unsurun bir arada yer alması hacimsel olarak da büyümesine neden olmuştur. Yapıların bu şekilde değişime uğraması, şüphesiz metropollerdeki nüfus artışının getirdiği doğal bir süreçtir. Nüfus artışına yanıt verecek şekilde tasarlanan yeni yapıların geniş ve kütlesel olarak projelendirilmesi derz boşluklarında dilatasyon kullanımını beraberinde getirmektedir. Tüm bu koşullar göz önüne alınarak üretilen CoverEx, yapı statiği esaslarına uygun olacak ve yapıda meydana gelebilecek muhtemel hasaları ortadan kaldırmak için yapının dokusunu ve işlevini bozmadan uygulanan dilatasyon sistemleridir.

Projenize Has Çözümler

İstanbul Teknik’in CoverEx Dilatasyon Sistemleri, projenize has çözümler sunmaktadır. Konut yapılarında, dilatasyon akslarını kendi yer ve döşeme cinsine göre çözümlemek gerekir. Hastanelerde, dilatasyon derzinin bulunduğu aksın yerel hijyen esası göz önüne alınarak çözümlenmelidir. Endüstriyel yapılarda, dilatasyon aksında kullanılan profil, zemine gelecek ağır yüke karşı dayanımlı olmalıdır.

Dilatasyon derzleri, bulundukları yerlerin işlevine uygun olmalıdır. Yapının türü, dilatasyon derz açıklığı, kaplama cinsi ve yüksekliği, taşınacak yük gibi teknik detaylar hangi projede hangi tip profilin kullanılacağını belirleyen önemli esaslardır. İstanbul Teknik’in konusunda

Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu

Türkiye’nin İlk Akıllı Stadyumu

Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olan Vodafone Stadyumu’nun tüm mimarisi, ilk günden beri akıllı stadyum altyapısı üzerine kurulmuştur. Vodafone Stadyumu’nda yayın sistemi ve mobil uygulamalar, taraftar ile etkileşimli olarak çalışmaktadır.

Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olan Vodafone Stadyumu, altyapıyı besleyen veri ve telekom odaları mevcuttur. 50 bin ziyaretçinin ihtiyacını karşılayacak ağ bağlantısına sahip olacak şekilde dizayn edilen Stadyumda, farklı noktalarda konumlanan ve tek merkezden yönetilen 700’den fazla etkileşimli ekran ile 2200’den fazla koltuk içi ekran mevcuttur. Bu sayede taraftarlar, maçların önemli pozisyonlarını ve istatistiklerini buradan takip edebilmektedir.

Bulunduğu konum itibariyle İstanbul’un dokusu haline gelen Stadyum, aynı zamanda; eğlence merkezi, konser alanı, yaşam alanı ve moda merkezi gibi farklı kullanım amaçlarına da hizmet etmektedir. Bu sayede futbolun yanı sıra kültür ve sanatın da önemli merkezlerinden biri olması hedeflenmektedir.

Diğer Haberler
Tümünü Göster Daha fazla haber göster
BİZE ULAŞIN