İstanbul Teknik

İstanbul Teknik’in Yeni Markası: FullFix Silikon ve Mastikleri

İnşaat sektörünün ihtiyaçlarını doğrudan çözmeyi kendine şiar edinen İstanbul Teknik, ürün portföyüne yeni kattığı FullFix markasıyla şimdi de silikon ve mastik pazarına iddialı giriyor.

İstanbul Teknik’in Yeni Markası: FullFix Silikon ve Mastikleri

Müşteri ihtiyaçlarını iyi analiz ederek onlara en uygun ürünleri sunmanın gayretini sürdürülebilirlik gayesi haline getiren İstanbul Teknik, mevcut ürün portföyüne uygun müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak geliştirme çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Bu bilinçle yaptığı çalışmalar ve müşterilerden gelen talepler doğrultusunda İstanbul Teknik, FullFix Silikon ve Mastikleri ürün gamına ekledi.

İstanbul Teknik, geniş bir kullanım alanı özelliğine sahip olan mastik ve silikonlarda, başlangıç olarak temel ürünleri müşterilerinin beğenisine sundu. Bu doğrultuda; silikon olarak tabir edilen yapıştırıcı ve sızdırmazlık grubunda yer alan FullFix Nötr Silikon ile mastik olarak tabir edilen dolgu, sızdırmazlık ve izolasyon işlerinde kullanılacak FullFix PU Mastik’in yanı sıra hem silikon hem mastik özelliklerine sahip FullFix MS Polimer ürünlerinin satışına başlandı. İstanbul Teknik, bu ürünlerin yanında poliüretan köpük ve yangına dayanıklı FireStop köpükler de kısa zamanda satışına başlayacak.

Ürün Teknik Yöneticisi Barış Büyük Silikon ve mastiklerin ürün gamına katılmasıyla ilgili olarak
İstanbul Teknik Ürün Teknik Yöneticisi Barış Büyük şunları söyledi:


“İnşaat alanlarından sanayiye, endüstriyel tesislerden otomotive, marina işlerinden evlerimize kadar yaşamımızda izolasyon, sızdırmazlık ve yapıştırıcı olarak kullanılan bu ürünlerin kalite olarak kullanıcıları memnun edeceğinden şüphemiz yok. Alüminyum, cam, sırlı seramik, tuğla, metal, poliaktrilat, polikarbonat, vernikli ahşap, boyalı ahşap, sırlı cam, tüm esnek ve yapısal derzler, WRAS onayı sayesinde su muhafaza havuz ve depolarında, cam tuğla, polyester, ABS, doğal taş gibi yüzeylerde kullanımlarıyla geniş bir uygulama ve çözüm olanağı sağlayabileceğiz.”

Tamirat, yenileme ve montajlarda sıklıkla kullanılan mastik, çoğunlukla silikon ile karıştırılır. Fiziksel görünümü sebebiyle silikon ile benzer özellikler göstermesine rağmen, doğru uygulama alanlarında kullanıldığında silikondan çok daha iyi sonuç verir. Bu sebeple kullanıcının duruma göre nerede silikon, nerede mastik kullanması gerektiğini biliyor olması daha verimli sonuçlar alınmasını ve uygulamanın sorunsuz olarak daha uzun süre kullanılabilmesini sağlar. Bunların yanı sıra ürünlerin kullanımından en iyi verimi alabilmek için mastik kullanılacak alana ve yüzeye dikkat edilmelidir.

Diğer Haberler
Tümünü Göster Daha fazla haber göster
BİZE ULAŞIN