İstanbul Teknik

İstanbul Teknik Yeşil Çatı’da Rekora Yürüyor

Yeşil çatı sistemini 2012 yılında GeoGreen markasıyla pazara sunan İstanbul Teknik, geçtiğimiz yılın ilk üç çeyreğinde 250 bin metrekarenin üzerindeki satış rakamı ve sektörün en hızlı büyüyen markası olması özelliğiyle rekorlara imza atıyor.

İstanbul Teknik Yeşil Çatı’da Rekora Yürüyor

1998 yılında kurulduğundan beri inşaat sektörüne yönelik maksimum faydayı sunan İstanbul Teknik, ilk gün benimsediği pazar liderliği misyonunu durmaksızın ileri götürmeye devam ediyor. Türkiye’nin en genç yeşil çatı sistemlerinden olan GeoGreen, 2015 yılının ilk üç çeyreğindeki 250 bin metrekarelik satış rakamıyla peyzaj ve mimari çalışmalarında akla gelen ilk marka olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Metrekareye 100 kg taşıma gerektiren ekstensif (seyrek) ve 300 – 400 kg taşıma kapasitesi gerektiren intensif (yoğun) yeşillendirme projelerinde gereken mukavemetleri her koşulda sağlayabilen GeoGreen; yeşil çatı, otopark üstü, teras, teras bahçe ve çatı bahçeler gibi geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Murat Sirek: “Tüm müşterilerimize bize olan inançlarından ötürü ayrı ayrı teşekkür ederim.”

Kısa zaman içinde pazarın en çok tercih edilen markalarından biri olması ile ilgili İstanbul Teknik Yalıtım Ürünleri Grup Müdürü Murat Sirek şunları söyledi: “Ne yazık ki yaşadığımız çevre her geçen gün sanayileşme ile birlikte griye dönmeye başladı. Nüfus artışı ile birlikte büyük şehirlerdeki yeşil alanların kullanıldığı yerlerde büyük düşüşler oluyor. Kentleşmenin doğal sonucu olan bu grileşme problemine karşı İstanbul Teknik olarak ne yapabiliriz sorusunun yanıtı aradık. Biz de kentleşme içinde yeşillendirme imkanı sunan yeşil çatı sistemi ürünleriyle bu yaranın iyileştirilmesine katkıda bulunabileceğimize karar verdik. Ürünlerimiz, kentleşmenin içinde inşa edilen binaların çatılarında ve bahçe düzenlemelerinde kullanılarak hem yeşil bir görünüm sunacak hem de şehrin akciğeri olarak nefes alınmasını sağlayacaktı. Gerçekleştirdiğimiz AR-GE faaliyetleri ile maksimum faydayı sunacak ürünleri belirledik ve GeoGreen markasıyla pazara sunduk. Ürünümüz dünya pazarındaki rakipleri ile aynı kalitede ve yerli bir marka olduğundan sektör tarafından büyük ilgi gördü. Dolayısıyla da çok kısa zamanda en çok tercih edilen markalardan biri haline geldi. 2015 yılının ilk üç çeyreğinde de 250 bin metrekarelik bir satış rakamına ulaşarak olayı bambaşka bir boyuta taşıdı. Tüm müşterilerimize bize olan inançlarından ötürü ayrı ayrı teşekkür ederim.”

Diğer Haberler
Tümünü Göster Daha fazla haber göster
BİZE ULAŞIN