İstanbul Teknik

FileTex Sıva ve Donatı Fileleri Yalıtım Ürünleri

FileTex Sıva ve Donatı Fileleri

FileTex Sıva ve Donatı Fileleri, yapıların iç ve dış duvar elemanlarındaki sıva uygulamalarıyla, ısı ve su yalıtım sistem uygulamalarında donatı olarak kullanım için istenen teknik özellikleri tam olarak karşılamaktadır. Özellikle ısı yalıtımı (mantolama) uygulamalarında kullanılan sıva filesinin yüksek alkali içeren çimento esaslı sıvaya, yani alkaliye, dayanıklı olması için yüksek mukavemetli en saf cam (E-Glass) elyaftan üretilmiş ve aynı zamanda yeterli miktarda aprelenmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde bina ömrüne oranla çok daha kısa sayılabilecek süre içinde, sıva içindeki bu fileler alkalinin etkisiyle eriyip yok olacaktır. FileTex’in en çok tercih edilen ürün gramajı 160 gram filedir. FileTex’in ürün gamı; 160 gram fileden 60 gram fileye kadar uzanır.

FileTex Sıva ve Donatı Fileleri’nin TS EN 13499 ve ETAG’a olan uygunluğu bağımsız laboratuarlarda yapılan testlerle ispatlanmıştır.

Avantajları

Ambalaj ve Depolama

FileTex markalı poşet ambalajında 1 x 50 m rulo sarımlı, kolide dörtlü set veya 1500 m² paletli olarak sevk edilmektedir. Müşteri ile yapılan sözleşme şartlarına uygun talep edilen logo, renk ve ambalajda da sevk edilebilir

File Çeşitleri ve Kullanım Alanları

FileTex 160 High Premium Sıva Filesi

Isı yalıtımı (mantolama) uygulamaları ile iç ve dış mekanlarda sıva uygulamalarında önerilen, TS EN 13499 standartlarında kabul edilen mukavemet değerlerini sağlayan, E Glass donatı filesidir. FileTex 160 High Premium Sıva Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı en az 160 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

FileTex 160 Premium Sıva Filesi

Isı yalıtımı (mantolama) uygulamaları ile iç ve dış mekanlarda sıva uygulamalarında önerilen, E-Glass donatı filesidir. FileTex 160 Premium Sıva Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı en az 160 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

FileTex 160 Standart Sıva Filesi

FileTex Sıva Fileleri, yapıların iç ve dış duvar elemanlarındaki sıva uygulamalarıyla, ısı ve su yalıtım sistem uygulamalarında donatı olarak kullanım için istenen teknik özellikleri tam olarak karşılamaktadır. FileTex 160 Standart Sıva Fileleri, beyaz, mavi ve turuncu renklerde her daim stoklu çalışılırken, müşterinin kurumsal renk tercihlerine göre de file temini mümkündür. Isı yalıtımı (mantolama) uygulamaları ile iç ve dış mekanlarda sıva uygulamalarında kullanılan, C-Glass donatı filesidir. FileTex 160 Standart Sıva Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı en az 160 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

FileTex 132 Yalıtım Donatı Filesi

FileTex 132 Yalıtım Donatı Filesi, yapıların iç ve dış mekanlarındaki çimento bazlı olmayan sürme esaslı su yalıtımı uygulamaları ile epoksi zemin kaplamalarında araya donatı olacak şekilde kullanılan E Glass filelerdir. FileTex 132 Yalıtım Donatı Filesi, apresiz haldeki bu yumuşak filelerin birim ağırlığı 132 gr/m2 ve file göz aralığı 4x4 mm’dir.

Ambalaj: Fileler 1 x 200 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

FileTex 110 Premium Sıva Filesi

Yapıların iç dış tavan ve duvarlarındaki kaba sıva uygulamalarında donatı olarak kullanılan 10 x 10 mm göz aralıklı yüksek alkali dayanımlı E-Glass filelerdir. Özellikle gaz beton tuğla duvarların kolon kiriş birleşim yerlerinden zamanla ayrılması suretiyle sıvalarda yer yer çatlamalar oluşmaktadır. FileTex 110 Premium Sıva Filesi filelerinin ister tam rulo isterse 30 cm dilimlenmiş halde tuğla beton birleşim yerine denk gelecek şekilde sıva içine donatı olarak konulması duvarlarda çatlak oluşumunu engeller. FileTex 110 Premium Sıva Filesi, 10 x 10 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı 110 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

FileTex 75 Premium Donatı Filesi

İç cephede yapılan alçı sıva ile ısı ve su yalıtımı uygulamalarında donatı filesi olarak kullanılan E-Glass filelerdir. FileTex 75 Premium Donatı Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı 75 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 100 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

FileTex 75 Standart Donatı Filesi

İç cephede yapılan alçı sıva ile ısı ve su yalıtımı uygulamalarında donatı filesi olarak kullanılan C-Glass filelerdir. FileTex 75 Standart Donatı Filesi, 4 x 4 mm göz aralıklı ve birim ağırlığı en az 75 g/m² olup yüksek alkali dayanımlıdır.

Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

FileTex 60 Standart Donatı Filesi

FileTex 60 Standart Donatı Filesi, sürme esaslı su yalıtımı uygulamalarında donatı filesi olarak önerilen E-Glass filelerdir. Her çeşit su yalıtım malzemesi ile kullanıma uygundur. Özellikle çimento bazlı sürme esaslı su yalıtım uygulamasıyla ince bir katman oluşturmak istenildiğinde ve daha az malzeme ile rahatlıkla üzeri kapanabilecek kadar ince ve yumuşak yüksek mekanik mukavemetli bir filedir. FileTex 60 Standart Donatı Filesi, 2.8 x 2.8 mm göz aralık ve birim ağırlığı 60 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlı bir filedir.

Ambalaj: Fileler 1 x 100 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

FileTex 300 Premium Panzer Sıva Filesi

FileTex 300 Premium Panzer Sıva Filesi, Sürme esaslı su yalıtımı uygulamalarında donatı filesi olarak önerilen C-Glass filedir. Her çeşit su yalıtım malzemesi ile kullanılır. FileTex 300 Premium Panzer Sıva Filesi, 2.8 x 2.8 mm göz aralık ve birim ağırlığı 300 g/m² olup yüksek ve gerçek alkali dayanımlı bir filedir.

Ambalaj: Fileler 1 x 50 m uzunluğunda rulolar halinde sevk edilmektedir.

Teknik Özellikleri

Çekme Mukavemeti (Enine)TS EN 13496 2000 N/5 cm
Çekme Mukavemeti (Boyuna)TS EN 13496 2000 N/5 cm
Şartlandırma Sonrası Alkali Dayanımı (Enine)TS EN 13496 1400 N/5 cm
Şartlandırma Sonrası Alkali Dayanımı (Boyuna)TS EN 13496 1400 N/5 cm
FileTex 160 High Premium Sıva Filesi, Mantolama Isı Yalıtım Standartı Olan TS EN 13499 ve EOTA'ya Uygundur
BİZE ULAŞIN